top of page

BONDING ZĘBÓW WARSZAWA

Start / Bonding zebów

Bonding zębów - co to jest?

Bonding zębów Warszawa

Bonding to metoda nieinwazyjnej odbudowy zębów materiałem kompozytowym w celu poprawy estetyki uśmiechu. Zabieg umożliwia natychmiastową korektę kształtu, maskowanie przebarwień, zamykanie diastem oraz wyrównanie przednich zębów. Bonding wykonywany jest przy użyciu nowoczesnych kompozytów o wysokiej wytrzymałości i estetyce dzięki czemu wykonane prace są znacznie trwalsze i ładniejsze, niż te wykonywane kilkanaście lat temu. Jest to metoda idealna zarówno dla osób, które potrzebują delikatnych, kosmetycznych zmian w wyglądzie swoich zębów, jak i dla tych, którzy oczekują większej metamorfozy uśmiechu. Efekt jest zauważalny od razu po zabiegu.

Wskazania do bondingu zębów

1

Szybka poprawa estetyki uśmiechu

2

Usunięcie przebarwień zębów

3

Korekta kształtu zębów

4

Likwidacja diastemy

5

Maskowanie niedorozwoju szkliwa

6

Odbudowa starcia zębów

Bonding a licówki porcelanowe

W czasach, gdy coraz więcej osób chce zadbać o swój uśmiech i czuć się dobrze we własnej skórze, bonding może być alternatywą dla droższych i bardziej inwazyjnych licówek porcelanowych.

Najczęstsze pytania dotyczą trwałości bondingu, ponieważ kompozyt często kojarzony jest z materiałem o gorszej jakości i wytrzymałości niż porcelana. Na to pytanie trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć. Trwałość takiej odbudowy pogarszać będzie kwaśna dieta, korzystanie z mocno ściernych past do zębów, zwłaszcza wybielających oraz bruksizm, czyli zgrzytanie zębami. Pamiętajmy jednak, że podstawową zaletą bondingu jest możliwość dokładania i ujmowania materiału, polerowania oraz zmieniania koloru, więc konieczność całkowitej wymiany pracy zdarza się bardzo rzadko. Potrzebne jest jednak „serwisowanie” takiej pracy, a więc zgłaszanie się na wizyty kontrolne.

Jak przygotować się do bondingu?

Czy jest to praca wykonywana „od ręki”? Nie do końca. Pierwsza wizyta to konsultacja, na której chcemy poznać oczekiwania pacjenta i badamy stan jamy ustnej. Bondingu nie można stosować na zęby z ubytkami próchnicowymi i w przypadku istnienia stanu zapalnego dziąseł – wtedy postępowanie wydłuży się o odpowiednią ilość wizyt pośrednich. W bardziej złożonych przypadkach może zaistnieć potrzeba pobrania wycisków i odlania modeli. Tak więc postępowanie poprzedzające bonding nie różni się mocno od postępowania w przypadku licówek. Jednak samo wykonanie procedury odbywa się zazwyczaj na jednej, dłuższej wizycie.

Lekarz zajmujący się bondingiem zębów

Dominika Giedgafow Dentysta Warszawa

DOMINIKA GIEDGAFOW

LEKARZ DENTYSTA

Bonding - Najczęściej zadawane pytania

  • Kiedy wykonuje się bonding zębów?
    Bonding wykonuje się w celu poprawy kształtu, estetyki i barwy naturalnych zębów
  • Po jakim czasie widoczne są efekty bondingu?
    Efekty bondingu są zauważalne od razu po zakończeniu zabiegu. Uzyskuje się natychmiastową poprawę kształtu i estetyki zębów.
  • Jak długo utrzymuje się efekt bondingu?
    Efekty utrzymują się kilka lat, jednak konieczne jest stosowanie się do zaleceń i regularne odbywanie wizyt kontrolnych.
bottom of page